Opieka

brenna3Nasi Mieszkańcy zyskują gwarancję całodobowej opieki, niezwykły komfort życia i możliwość uczestniczenia w szeregu atrakcyjnych zajęć. Każdy z Mieszkańców jest dla nas jednakowo ważny, a najważniejsza jest jego godność i dobre samopoczucie.

 

 

 

 Oferowane świadczenia.


Pokoje jedno-, dwu- lub trzyosobowe - w zależności od wysokości opłaty;


opieka01Wyżywienie. Wykwalifikowani kucharze przygotowują dla naszych podopiecznych świeże i smaczne potrawy: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Posiłki przygotowane pod nadzorem dietetyka wg zaleceń lekarza.


Opieka pielęgnacyjna świadczona przez wykwalifikowany personel;


Opieka pielęgniarska - całodobowa opieka wykwalifikowanych pielęgniarek przez 7 dni w tygodniu, opieka2wydawanie zaleconych przez lekarza leków, podstawowe badania: pomiar temperatury ciała, ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi. Personel pomaga w ustalaniu wizyt lekarskich u specjalistów (w zalezności od potrzeb);


Opieka lekarska sprawowana przez lekarza rodzinnego. Przewidywane badania raz w tygodniu lub według potrzeb. Bliskość Przychodni Specjalistycznej oraz Szpitala ułatwia opiekę specjalistyczną.


Podstawowa rehabilitacja ruchowa – głównym celem rehabilitacji ruchowej jest utrzymanie sprawności fizycznej opieka3Mieszkańców. Zajęcia prowadzone są w sali rehabilitacyjnej i sali fitness, dobrane odpowiednio do potrzeb i możliwości Mieszkańca.


W swoim zapleczu posiadamy urządzenia, dzięki którym oferujemy poniższe terapie:
- PRAGMA – urządzenie służące do usprawniania układu mięśniowego, daje możliwość kształtowania i rozwoju zdolności motorycznych takich jak: wytrzymałość, gibkość, siła dynamiczna, elastyczność, zręczność, koordynacja nerwowo-mięśniowa.
Etius U – terapia ultradźwiękowa(stany zapalne, leczenie zespołów bólowych, zmniejszenia obrzęku, przyspieszenie zdrowienia tkanek, zmniejszenie napięcia opieka5mięśni, ścięgien i wiązadeł), elektroterapia (redukcja, a nawet zniesienia bólu, stymulacja mięśni, przyspieszenie komórkowej przemiany materii, resorpcja krwiaków i wysięków oraz efekt przekrwienny w tkance) oraz fonoforeza (przez skórne wprowadzanie leków za pomocą fal ultradźwiękowych).
- Laser – działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, przyspiesza proces regeneracji tkanki i resorpcję płynów wysiękowych
- Magnetronic – choroby zwyrodnieniowe stawów, osteoporoza, pourazowe schorzenia narządów ruchu, choroby układu krążenia, układu oddechowego i pokarmowego, neurologiczne,
- Krio miejscowe – poprawia stan kliniczny i funkcjonalny organizmu, powoduje działanie przeciwbólowe, zmniejszanie obrzęków,  rozluźnienie mięśni, opieka6zwiększenie zakresu ruchu w obrębie leczonych stawów oraz siły mięśni, zmniejsza aktywność procesów zapalnych.
Rotor poziomy,
Orbitrek,
Bieżnia.
Powyższe urządzenia i prowadzone zabiegi na nich są możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem i po jego zaleceniach.


opieka8Zainteresowanym proponujemy następujące formy terapii zajęciowej:
ARTETERAPIA – działania w technikach plastycznych,czynny i bierny kontakt z dziełami sztuki;
CHOREOTERAPIA - zajęcia muzyczno-ruchowe, improwizacje przy muzyce;
TERAPIA OPARTA NA SŁOWIE - terapia w formie rozmowy, dyskusji i wyrażaniu swoich myśli, działania teatralne;
MUZYKOTERAPIA - zajęcia relaksujące i stymulujące poprzez słuchanie muzyki, śpiewanie piosenek,  
SILVOTERAPIA - kontakt z przyrodą, ze zwierzętami i roślinami;
ERGOTERAPIA – dla osób o zamiłowaniach ogrodniczych;
gabinet 1FILMOTERAPIA - wspólne oglądanie filmu zakończone dyskusją;
BIBLIOTERAPIA - głośne czytanie książek, czasopism, redagowanie gazetki, klub poety;
TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH - nawiązywanie relacji, podtrzymywanie kontaktów, aktywne słuchanie, asertywność, rozwiązywanie konfliktów,
AROMATERAPIA - oddziaływanie na samopoczucie zapachem.

  Oferta zawiera ponadto:
- zajęcia fitness,
gabinet 2- zajęcia fotograficzne,
- zajęcia komputerowe,
- wtorkowe kino domowe,
- środowe karaoke,
- spotkania towarzyskie i okazjonalne,
- piątkowe wieczorki taneczne,
- turnieje szachowe,
- ogniska i grille
- wycieczki piesze,
opieka09- wycieczki autokarowe jednodniowe (w cenie pobytu) i dwudniowe (za dodatkową opłatą).

Jesteśmy także otwarci na propozycje naszych Mieszkańców.

 

Utrzymanie czystości w pokojach
Codzienne drobne porządki w pokojach wykonują Mieszkańcy w miarę swoich możliwości (terapia ruchowa). Natomiast gruntowne porządki prowadzone są przez personel.
opieka10Wymiana pościeli raz na dwa tygodnie oraz ręczników raz w tygodniu lub według potrzeb.
W codziennej toalecie, o ile to będzie niezbędne pomagać będzie opiekun.

Na terenie Domu Seniora PARAISO w Brennej do dyspozycji Mieszkańców utworzyliśmy salon fryzjersko-kosmetyczny, który za dodatkowa opłatą będzie dbał o naszych Mieszkańców. Na życzenie Mieszkańca możliwe jest zamówienie wizyty fryzjera, kosmetyczki
wizyty masażysty, fizjoterapeuty – dodatkowe zajęcia za dodatkową odpłatnością.

opieka9

 

blockquoteNikt nie ma na włas­ność wscho­du słońca, który zachwy­cił nas pew­ne­go wie­czo­ru - ciągnął. - Tak sa­mo jak nikt nie może mieć na włas­ność pochmur­ne­go po­połud­nia i deszczu dzwo­niące­go o szy­by ani spo­koju, ja­ki roz­tacza wokół śpiące dziec­ko, ani też ma­gicznej chwi­li, gdy fa­la mor­ska roz­bi­ja się o skały. Nikt nie może mieć na włas­ność te­go, co na Ziemi naj­piękniej­sze, ale każdy może to poz­nać i po­kochać.blockquote

                                              /Paulo Coelho/

Nasza misja


Brenna dom seniora ParaisoIstotą naszego działania - misją jaką stawiają sobie twórcy Domu Seniora w Brennej - jest świadczenie usług opiekuńczych i bytowych w formie całodobowej - zaspokajanie potrzeb mieszkańców, którzy w szczególności ze względu na wiek, stan zdrowia nie są w stanie funkcjonować samodzielnie, a rodzina lub inne osoby z ich otoczenia nie mogą udzielić im koniecznego wsparcia.